Marshall Air 500793B120 ThermoGlo Warmer 10" X 24" 120V 700W Blue
In stock
SKU
500793B120
Manufacturer:
The Marshall Air 500793B120 ThermoGlo Warmer 10" X 24", 120 V 700 W Blue, is an electric food-carrying warmer that is used to keep plated or prepared food at a constant temperature in the commercial kitchen. It is working with 120 volts and 700 watts and provides controlled overhead warming to help maintain the correct serving temperature at the busiest times of the day. It is installed above pass-through stations or preparation lines and provides an even radiant heat over the area of 10 by 24 inches, maintaining proper temperature in food-holding systems and maintaining a smooth kitchen operation and production.
Dimensions
  • Weight: 0 lbs
More Information
Disable SaleableYes
Write Your Own Review
You're reviewing:Marshall Air 500793B120 ThermoGlo Warmer 10" X 24" 120V 700W Blue