Marshall Air 500795Y120 ThermoGlo Warmer Yellow 10" X 48" 120V
In stock
SKU
500795Y120
Manufacturer:
The Marshall Air 500795Y120 ThermoGlo Warmer Yellow 10" X 48" 120 V is a heat source that can be used to store cooked food in commercial kitchens. It has electric heating elements that ensure that it operates at the right temperature throughout its surface and eliminates cold spots. The unit is installed in commercial foodservice settings and assists the user to maintain constant temperature control holding performance over a long duration of operation. Its robust and balanced heat distribution makes the product remain consistent in quality throughout the period of use.
Write Your Own Review
You're reviewing:Marshall Air 500795Y120 ThermoGlo Warmer Yellow 10" X 48" 120V