Hatco R0212066 120V Blower Motor with Cooling Fan, 10-1/2" Long, 7-1/4" Wheel
In stock
SKU
R0212066
Blower Motor 120V
Dimensions
  • Length: 12.3 In
  • Width: 6.3 In
  • Height: 6 In
  • Weight: 3.8 lbs
Product Notes
  • Blower Motor, 120V, 60Hz. 10-1/2" Long, 7-1/4" L Wheel, 40W
  • Motor W/ Cooling Fan,
  • Wire Leads W/ 1/4" Insulated Male Terminals.
  • Includes Adhesive Backed Gray Sponge Gasket,
  • 1/2"W X 1/8" Thick X 84".
  • Hatco Food Warmer Fshc-Cb
More Information
Disable SaleableNo
Write Your Own Review
You're reviewing:Hatco R0212066 120V Blower Motor with Cooling Fan, 10-1/2" Long, 7-1/4" Wheel