Transformer (120/24v) For Ultrafryer - Part# Ultr18a047
In stock
SKU
ULTR18A047
Manufacturer:
Transformer (120/24V)
Dimensions
  • Weight: 1.425 lbs
Manufacturer Name: Ultrafryer
Product Number: ULTR18A047
OEM Part Number: ULTR18A047
Product Description: Length: 18" Wire Leads | 8 1/4" Wire Leads ;Voltage: 120 V Ac Primary | 24 V Ac Secondary ;Amp: 40Va Rating
Similar Models:TBP00132 - Delfield, 18A047 - Ultrafryer
Dimensions:
Length:3.25in/8.26cm
Width:2.25in/5.72cm
Height:2in/5.08cm