Vulcan Hart VH405685-31 Thermostat K 5/16" X 8-1/16" Capilary 96
In stock
SKU
VH405685-31
Dimensions
  • Length: 9 In
  • Width: 1.75 In
  • Height: 2.5 In
  • Weight: 1 lbs
Product Notes
  • [ Type - K ] [ Temp 200-400 ][ Bulb 5/16" X 8-1/16"
  • Nickel ] [ Cap 96" ] [ Mount 1 ]
  • Dial # 22-1353, Indicator Knob, 1-1/4" Dia, Flat Up Left.
  • Dial # 22-1191, Black T'Stat Knob W/ White Printed Numbers
  • [ 2" Dia ] [ Off-400-200] [Mount .187"] [Flat Down ].
  • Dial # 22-1006, [ 2" Dia ] [ Off-400-200]
  • [Mount .187"] [Position 4 Way]
  • Garland
  • Fryer 36Es-(11,11Bl,11Blsf,11Sf), 36Fs-21, 680-(31F,31Fbl),
  • 780-(31F,31Sfbl), E22-(14F,28Ft), E24-(31F,31Sf).